Mladí hasiči

Kroužek mladých hasičů

Kroužek mladých hasičů působí ve Skalné již 6 let a ani letošní rok nemohl být výjimkou.

Zahájení sezony 2008/2009 proběhlo 3.9.2008 v hasičské zbrojnici. S dětmi jsme si připomněli uplynulý rok a zhodnotili ho, prohlédli jsme si fotografie z letního tábora a zároveň přivítali nové členy našeho kroužku. Další schůzku se s lenošením přestalo a rozjely se přípravy na soutěže. Čeká nás totiž Závod požárnické všestrannosti, který má pro nás připravit hasičský sbor z Teplé u Mariánských Lázní. Příprava je tedy nutná.

I minulý rok jsme se zúčastnili několika soutěží a nyní trochu osvětlíme výsledky a průběh soutěží. První soutěží byl Závod požárnické všestrannosti, který připravil hasičský sbor v Libé. Zde jsme se umístili na 3. a 4. místě těsně za Libou a Plesnou. Měli jsme úplně nové členy a málo času je připravit. I tak jsme odjeli domů spokojení. Následná soutěž v Hájích však dopadla mnohem lépe. Umístili jsme se na 1. místě. Dále nás čekala Vánoční besídka. S přípravami jsme si dali velice záležet a dokonce jsme si díky sponzorovi z hradu Vildštejn, panu Pumrovi, mohli dovolit více, než bylo možné.

S novým rokem přišly i přípravy na další soutěže. Jako každým rokem se i ve Skalné konala soutěž O pohár hradu Vildštejn. Umístili jsme se v mladší ale i starší kategorii na 2. místě. Poté byla soutěž Plamen, která byla rozdělena na dva dny. První den jsme byli velice úspěšní a odjeli jsme s touhou o postup do krajského kola. Druhý den jsme prohráli o pár desetin sekundy, které však rozhodly. Jako překvapení a poděkování našim dětem jsme se všichni vedoucí z tohoto okresu domluvili a během roku udělali celodenní výlet po Mariánských Lázní spojený s exkurzí v hasičské zbrojnici.

Závěr roku jsme si zpestřili pěti denním táborem. Chata, v níž jsme bydleli je 13                                                          kilometrů od Chomutova, vesnice Boleboř. Příjemní majitelé této chaty nám nabízeli spoustu jejich soukromých atrakcí, ale i doporučení na různé výlety. Každý den jsme si užili na plno. Výlety jsme podnikli na zámek Červený Hrádek – pěší túrou, do chomutovského Zoo - parku, dále jsme byli v Karlových Varech v hasičské zbrojnici, ale i v chomutovském bazénu. Program jsme měli velice pestrý, jen času mnoho nebylo. Děti si na plátno namalovaly svou vlastní vlajku, kterou máme nyní vyvěšenou v hasičské zbrojnici, zahrály si spoustu her a vyhrály si pěkné medaile.

Příští rok bychom tuto akci moc rádi zopakovali a doufáme, že nás všichni podpoří.

Vedoucí kroužku mladých dobrovolných hasičů Přecechtěl Petr, Davidová Kateřina