Mladí hasiči

Noční soutěž

Noční soutěž v Březové

Již několik týdnů předem se naši soptíci těšili na svou první noční soutěž.

V pátek 18.6. odpoledne jsme sbalili stany, spacáky a vyrazili směr Březová u Sokolova.

Po příjezdu nás sice trápilo deštivé počasí, ale vyčkali jsme, až déšť ustane, abychom postavili stany. Po 8. hodině jsme se shromáždili na nástupu. Naši mladí hasiči utvořili 2 družstva.

V plánu byly 2 disciplíny – Branný  závod s vědomostními otázkami, který se však neběžel díky nepříznivému počasí, ale byl přesunut pouze na jedno stanoviště.

Druhou disciplínou byl noční požární útok, při kterém byla osvětlena pouze základna a terče.

Nejzajímavější byly požární útoky. V prvních pokusech byla znát nervozita, která se projevila v časech požárních útoků. Druhými pokusy si téměř všechna družstva své časy vylepšila.

Pozdního nočního vyhodnocení výsledků jsme se nezúčastnili, ceny za nás převzal velitel Josef Marianus. O to větší překvapení při ranním vstávání byl pro první družstvo pohár za první místo, který jsme našli v avii, společně se spoustou sladkostí, krásným dortem a velikým koláčem. Druhé družstvo se umístilo na 4. místě.

Výhrou prvního družstva, jež se započítává do karlovarské ligy mladých hasičů, si naši soptíci v průběžném hodnocení polepšili

za MH vedoucí

Kateřina Schveinerová a Petra Baziláková