Mladí hasiči

Soutěž ve Skalné

O pohár hradu Vildštejn

V neděli 2. května 2010 se ve Skalné konala soutěž v požárním sportu mladých hasičů. Naši soutěž jsme letošní rok poprvé přihlásili do Karlovarské ligy mladých hasičů. Očekávali jsme tedy větší účast soutěžních družstev. Nakonec se i za nepříznivého deštivého počasí zúčastnilo celkem 7 družstev mladších (Skalná 2x, Březová, Plesná, Kynžvart, Libá, Milíkov) a 7 družstev starších (Horní Slavkov, Krajková, Háje, Plesná, Chodov, Libá, Březová).

Soutěžilo se ve dvou disciplínách: štafetě požárních dvojic a požárním útoku. Skalenští soptíci utvořili dvě družstva mladších. I po druhých pokusech si ve štafetě družstvo A udrželo první místo a družstvo B třetí místo. V požárních útocích se lépe dařilo družstvu A, které bylo po prvním pokusu na 1. místě v této disciplíně. Druhé družstvo uhájilo 4. místo. Po součtu bodů z obou disciplín se celkově naše družstva Soptíků umístila na krásném 2. a 3. místě.

Zapojením se do soutěží Karlovarské ligy mladých hasičů jsme měli možnost sledovat zkušená družstva z celého karlovarského kraje, což je pro nás velká motivace pro další soutěžení. Chtěli bychom poděkovat všem, kteří pomáhali s přípravou a pořádáním naší dětské soutěže, také rodičům a všem, kteří nás přišli podpořit na domácím poli. Především děkujeme našemu sponzorovi a patronovi soutěže „O pohár hradu Vildštejn“, panu Pumrovi.

Kateřina Schveinerová