Mladí hasiči

Víkendové soutěžení v Drmoulu

Druhý říjnový víkend ovládla Drmoulský kemp Luxor hasičská atmosféra. Mladí hasiči z celého chebského okresu zde zahájili soutěž Plamen pro rok 2009/2010. Porovnali své dovednosti a síly v Závodu požárnické všestrannosti a štafetě dvojic.
    V sobotu dopoledne, po příjezdu do kempu, jsme byli ubytováni v chatkách. Po vydatném obědě čekal všechny děti Závod požárnické všestrannosti. Nejprve se na start postavili starší žáci. Jednotlivé hlídky startovali po 5 minutách. Mladší žáci přišli na řadu hned po  poslední hlídce starších, což bylo necelou hodinu po prvním startu. Děti zdolávali celkem 6 stanovišť, kde plnili stanovené úkoly, např. střelba ze vzduchovky, poskytování základní první pomoci, orientace v mapě a práce s buzolou, topografické a požární značky. Ještě před večeří byly vyvěšeny výsledky sobotního zápolení. Naši mladší Soptíci obsadili prozatím pěkné 3. místo, což byla velká motivace do druhého dne. Večer se opékali buřty.
    Druhý den po snídani se družstva utkaly ve štafetě dvojic. Pořadí se tentokráte vystřídalo a jako první startovali mladší, a pak starší žáci. Po dopoledním soutěžení zbývalo do oběda dostatečně času na úklid chatek, ale i na dovádění a hraní her.
    Před samotným odjezdem domů došlo na očekávané vyhodnocení výsledků. Dostalo se i na medaile, které získala tři nejlepší družstva z každé kategorie. Naši Soptíci si nakonec udrželi krásné třetí místo. Domů si každý z nich přivezl svůj vlastní bronz.
    Společný víkend přinesl jistě každému kolektivu nové hasičské zkušenosti pro další setkávání v jarním kole soutěže Plamen. Těšíme se.

za Soptíky Skalná
                                                             vedoucí Kateřina Schveinerová