Mladí hasiči

Zimní soutěž v Plesné

Zimní halová soutěž v Plesné

První letošní soutěž mladých hasičů se konala 3. dubna v Plesné.

Po zimních studených dnech strávených v klubovně, jsme několik málo týdnů před soutěží mohli díky příznivějšímu počasí konečně trénovat i venku. Na školním hřišti jsme trénovali štafetu dvojic, štafetu 4x60m a jednotlivce.

Do Plesné jsme se vypravili se dvěma pětičlennými družstvy v kategorii mladších. Po úvodním nástupu družstev a upřesnění pravidel pro místní halovou soutěž se družstva připravila na první disciplínu – štafetu dvojic. Naše družstvo číslo jedna šlo na řadu jako druhé a družstvo číslo dvě jako šesté. V prvních pokusech se naše zkušenější první družstvo dopustilo zcela zbytečných chyb, ale druhým pokusem vše napravilo a bylo na průběžném  3. místě. Méně zkušené druhé družstvo zatím obhájilo pěkné 5.místo z celkových 8 družstev v kategorii mladších.

Druhá disciplína dne byla štafeta „4 x tělocvična“ neboli zkrácená verze štafety 4 x 60m, díky rozměrům tělocvičny. To už byli Soptíci rozběhaní a zvládli tuto disciplínu s větším přehledem než předchozí. Po odběhnutí druhých pokusů si obě družstva o něco polepšila.

Na závěr soutěžili jednotlivci, což byli tři nejrychlejší členové z každého družstva. Zde mohl každý závodník předvést své hasičské dovednosti při zapojování hadic. Sčítaly se časy 2 nejrychlejších z každého družstva.

Do celkového hodnocení se sečetly nejlepší časy z každé disciplíny.

Pro zpestření soutěže si před vyhlášením výsledků změřili své síly také vedoucí družstev, a to v disciplíně jednotlivci.

Byl to napínavý boj a ke konci dopoledne byly už všichni zvědaví na závěrečné vyhodnocení. Po menších zaváháních našich družstev v první disciplíně byly celkové výsledky velmi překvapivé. Družstvo číslo jedna získalo nádherné ZLATÉ MEDAILE a družstvo číslo dvě krásné STŘÍBRNÉ MEDAILE.

Spokojení Soptíci a ještě spokojenější vedoucí, to byl závěr soutěžení v Plesné. Už se nemůžeme dočkat další soutěže, která se bude konat už 2. května na domácí půdě ve Skalné!

za mladé hasiče Skalná

vedoucí Kateřina Schveinerová
Poslední komentáře
18.04.2010 13:51:40: Napraveno smiley${1} Víc zatím nemám, ale mělo by být pár lepších z foťáku.
16.04.2010 22:26:04: ...a co nějaké fotky? Snad příště ... smiley${1}