Stránky Skalenských hasičů

Vše o dění v našem sboru

Rok 2008

MČR Trutnov-dorost

4.- 6. července se konalo na atletickém stadionu v Trutnově Mistrovství  České republiky v požárním sportu kategorie dorostenců a dorostenek. Na toto mistrovství se kvalifikovala za karlovarský kraj Kateřina Schveinerová, jako výtězka  krajského kola ve dvojboji. Družstvu z Dalovic  vypomáhala Petra Kratochvílová. Soutěž se konala za pěkného počasí a za velké podpory fanoušků z celé české republiky, kteří vytvořili nádhernou atmosféru pro soutěžící.

V sobotu ráno se konala první disciplína dvojboje a to běh na 100m, při kterém musela soutěžící proskočit překážku zvanou okno, a pak přenést minimax z jenoho místa na podložku a tento minimax nesměl spadnout. V této disciplíně si Kateřina Schveinerová utvořila svoje osobní maximum a v čase 19.79  obsadila nádherné 13. místo. Odpoledne potom absolvovala testy,  které měla bez chyby. Družstva měla v sobotu na programu štafetu na 4x100m, v které družstvo Dalovic s Petrou Kratochvílovou v sestavě obsadilo pěkné 13. místo. Bohužel odpoledne pokazily testy, při nichž  udělaly 2 chyby. V neděli ráno byly běhy na 100 m s překážkami a požární útoky. V běhu na 100 m s překážkami   si Káťa opět zlepšila své osobní maximum na 19,90s. Družstvo z Dalovic v běhu na 100 m s překážkama obsadilo opět 13. místo a k tomu jim svým časem 22,30s pomohla i Petra Kratochvílová. Odpoledne byly na programu požární útoky, ve kterých  skončily Dalovice na 8. místě a v celkovém pořadí se umístily na pěkném 13. místě. V celkovém pořádí  dvojboje osadila Kateřina Schveinerová  nádherné 10. místo, za které si zaslouží velkou gratulaci a doufejme, že bude ve zlepšených výkonech pokračovat  i v kategorii ženy. Oběma těmto závodnicím děkuji za vzornou reprezentaci našeho kraje a města.