Rok 2008

O pohár starosty obce Mnichov

V sobotu 19. července se Skalenští hasiči vypravili na další soutěž spadající do Karlovarské ligy a to do Mnichova.  Soutěž konající se tradičně na místním fotbalovém hřišti obsahovala štafetu 4x100m s překážkami, která  se běhala člunkovým systémem a požární útok. Na obě tyto disciplíny mělo každé družstvo  jeden pokus. Dopoledne probíhaly štafety. Prvními pokusy začaly soutěž ženy, poté jedno smíšené družstvo a nakonec muži. Naše ženy ukázaly, že mají vysoké ambice obhájit putovní pohár z loňského roku a ve štafetě zvítězily s časem 79,4s. Mužům se také zadařilo a po štafetách byli včele s časem 73s současně s družstvem z Mírové. Po menší polední pauze, kdy se zpožděním dopravili pořadatelé přetlakový ventil, bez kterého se podle pravidel karlovarské ligy nesmí soutěžit, mohla začít hlavní disciplína - požární útok. Všechna družstva měla stejně jako ve štafetě k dispozici pouze jeden pokus. Nejdříve šly na startovní čáru ženy. Zde Skalenské ženy zůstaly těsně pod stupni vítězů, tedy na 4.místě. Po dokončení všech pokusů žen a součtem časů obou disciplín byl jasný rozdíl 0,6s ve prospěch Dalovického družstva. Našim ženám se bohužel nepodařilo obhájit loňské prvenství, ale nakonec obsadili pěkné 2.místo ze 7. Naši muži v požárním útoku obsadili rovněž 4.místo a v konečném pořadí získali bronzové 3.místo z 12 týmů.  Obě družstva si tak za požární útok zapsali do bodování v KV lize 7 bodů. Letošní putovní poháry si odvezli družstva jak žen tak mužů z Dalovic. Příští rok budeme opět usilovně bojovat o získání putovních pohárů a věříme, že se slíbenou podporou naší techniky to půjde o poznání lépe.