Rok 2009

Nejdek 2009

Ukončení sezóny v Nejdku

Na závěr letošní soutěžní sezóny se v sobotu 3. října naše družstvo žen vypravilo do Nejdku. Soutěžilo se jako každým rokem o plaketu Sv. Floriána a také se sčítaly celkové výsledky Karlovarské ligy v požárním sportu pro rok 2009. Hojný počet soutěžních družstev byl tímto zaručen. Celkem své hasičské dovednosti předvedlo 15 ženských a mužských manšaftů.
Atypické rozestavení soutěžní trati způsobilo nejednomu družstvu menší komplikace. Nejen, že se běhalo po nepříliš častém povrchu – asfaltu, ale trať měla maximální délku, takže hadice byly natažené téměř v celé své délce, což při normálních podmínkách není. Zásadní podmínkou této soutěže bylo pro proudaře dotýkat se alespoň 1 nohou podložky při výstřiku. U mužů navíc 1 proud stříkal přes okno.
Došlo i na jeden rozstřel z důvodu shodných časů. Byla to družstva žen z Mírové a Skalné. Časem 24,8 nakonec zvítězilo naše družstvo žen a zajistilo si tím medailovou pozici na krásném 3. místě. Do Karlovarské ligy jsme tak získali 12 bodů. V celkovém hodnocení KV ligy jsme obsadily 6. místo. Skalenští muži získali list za účast, jelikož časově nestihli objet dostatečný počet soutěží.
Takto jsme zakončili letošní soutěžní sezónu a můžeme čerpat síly na další hasičské soutěžení! Děkujeme všem za podporu a už se těšíme na další příští rok.