Společenské akce

Masopust 2008

Obyvatelé Skalné by si již počátek roku nedokázali představit bez tradičního Masopustu. Ten letošní se uskutečnil 5.2.2008. Skalenský masopust se již dávno proslavil i za hranicemi města, a proto přijelo mnoho návštěvníků a masek z celého okolí. Průvod masek, začínal jako tradičně u hasičské zbrojnice místních dobrovolných hasičů, kteří celou akci pořádali. Rej masek prošel okolo městského úřadu, místního kostela a pokračoval dále do dolní Skalné, do místního kulturního sálu, ve kterém byla pro všechny připravena taneční zábava. Všichni se skvěle bavili při tanci a poslechu chebské hudební skupiny Parohanka. Samozřejmě bylo připraveno bohaté občerstvení, včetně vynikajícího hasičského guláše, který jako vždy vařil pan Josef Mariánus starší. Dále se podávaly grilované klobásy a točilo se výborné pivo. Přichystána byla i bohatá tombola a vyhlášení nejlepších masek. Všem přítomným se všechny masky moc líbili, ale asi nejhezčí byli Mrazík a Skalenský odpad s.r.o. , ale i ostatní masky byly nádherné a všem, kteří si dali tu práci s jejich výrobou, patří velké uznání a doufám, že příští rok se jich sejde ještě více než letos. Poděkování patří též sponzorům, bez kterých by nebylo možné připravit tak hodnotné ceny do tomboly.

Fotografie v rubrice Fotogalerie