Součastnost

...... tradice  trvající již 140 let

Současnost

V současné době má sbor dobrovolných hasičů celkem  48 členů, z toho 19 členů ve výjezdové jednotce, která je zařazena do zásahových skupin s označením JPO-III (jednotka požární ochrany - stupeň 3).

Výbor SDH Skalná:

Starosta:

Štolba Karel

Jednatel:

Melničuk Roman

Hospodář:

Mariánus Josef st.

Práce s mládeží

Kateřina Schveinerová, Petra Baziláková, Petra Vejnarová

Výjezdová jednotka SDH Skalná:

Velitel sboru:

Mariánus Josef ml.

Velitel družstva:

Přecechtěl Petr, Teřl Milan

Strojník:

Oplt Martin, Šollar Marek, Hurta Radek, Salaj Jan, Valečka Jan

Hasič:

Štolba Karel, Šimeček Libor, Sojka Marek, Frič František, Pěnkava Ladislav, Krupička Jaroslav, Glázer Karel, Mariáus Josef st., Melničuk Roman

Krom stálého udržování akceschopnosti jak techniky, tak jednotlivých členů (schůze, školení velitelů, školení strojníků...) patří mezi naší vedlejší činnost neméně důležitá výchova mládeže (kroužek mladých hasičů s zhruba 10 dětmi a kroužek dorostenců)

Za zmínku dále jistě stojí i bohatá kulturní činnost: pořádání Masopustní zábavy, dětské plesu, pálení čarodějnic, oslavy dětského dne a spousty jiných oslav a společenských akcí. Ani v pořádání sportovních akcí nezůstává náš sbor pozadu. Pořádáme tradiční vánoční turnaj ve volejbale o stříbrnou proudnici a v naší obci se též konají soutěže v požárním útoku a soutěže mladých hasičů. Naši členové jsou pravidelnými účastníky krajských kol soutěží v požárním sportu.