Autonehoda Starý Rybník

Dne 9.4. 2008 nám byl ve 21 hodin 5 minut vyhlášen operačním střediskem v Karlových Varech  poplach. Jednalo se o autonehodu při níž osobní vozidlo skončilo na dně  rybníka v obci Starý Rybník. Naše jednotka vyjela s vozem Renault v počtu 1+5. K nehodě jsme dorazili jako první.. Po příjezdu na místo nehody jsme zjistili, že vozidlo je celé  pod hladinou rybníka. Řidiči a spolujezdci se podařilo z havarovaného vozidla dostat ven a doplavat na břeh. Po té dorazili profesionální hasiči z Chebu s vozy Toyota Landcruiser a Scania a také přijela sanitka. Jelikož se vozidlo nacházelo daleko od břehu a bylo celé pod vodou byl povolám policejní potápěč a drážní hasiči s jeřábem. Za pomocí policejního potápěče, který přivázal lano k havarovanému  autu, se podařilo vozidlu Toyota přitáhnout havarované auto ke břehu. Po té drážní hasiči za pomocí jeřábu nabourané vozidlo vyzvedli z rybníka a položili  na vozovku. Na celý průběh vyzvedávání vozidla dohlížel ředitel HZS Cheb plukovník Jan Doubrava.  V brzkých ranních hodinách  jsme  se vrátili  zpět na základnu a byli znovu připraveni k dalšímu výjezdu.