Dopravní nehoda na Ašsku

Dne 10. 2. 2009. v čase 04 52 minut byl operačním střediskem hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje vyhlášen poplach jednotce Sboru dobrovolných hasičů Skalná na likvidaci následků dopravní nehody, která se stala na silnici mezi obcí Házlov a městem Aš. Jednotka SDH Skalná vyjela na místo události během pěti minut. Na místě zásahu bylo zjištěno, že se jedná o dopravní nehodu osobního automobilu tovární značky Audi a nákladního automobilu tovární značky Mercedes. V době našeho příjezdu již na místě zasahovali profesionální hasiči ze stanice Aš a policie ČR, která řídila dopravu. Při nehodě byl zraněn řidič osobního auta a po vyproštění z vraku, byl odvezen rychlou záchrannou službou do chebské nemocnice. Naše jednotka asistovala hasičům z Aše a místo dopravní nehody ve spolupráci s touto jednotkou zajistila, jak po stránce protipožární, tak i po stránce úniku provozních kapalin z havarovaných vozidel. Na silnici vyteklo několik litrů provozních kapalin, které hasiči zasypali sorbentem. Výše škody na vozidlech nebyla zjištěna. Příčinou dopravní nehody byla pravděpodobně rychlost, kdy řidič vozidla Audi na zasněžené vozovce nepřizpůsobil rychlost vozidla k stavu a povaze vozovky.