Přívalový déšť

Dne 11.4. 2008 nám byl ve 22 hodin 30 minut vyhlášen operačním střediskem v Karlových Varech  poplach. Jednalo se o čerpání vody ze zatopeného sklepního bytu  ve Františkových Lázních – Horních Lomanech v nerudově ulici 249/5. Naše jednotka vyjela s vozem Renault v počtu 1+5. Na místo zásahu jsme dorazili přibližně za 12 minut a ihned jsme započali s čerpáním vody pomocí plovoucího čerpadla. Další členové výjezdového družstva za pomocí košťat pomáhali s vymetáním vody z celého bytu, aby škody na majetku byli co nejmenší. V Ve 22 hodin 49 minut vyjížděla z hasičské zbrojnice ve Skalné Avie, která měla za úkol čerpat vodu ve Františkových Lázních – Dolních Lomanech  v ulici Česká 68/7 za mocí strje PS 12. Dále jsme čerpali vodu ze sklepa v ulici 5. Května také ve Františkových Lázních. Jednalo se o zatopené sklepní prostory pod lázeňským hotelem Pawlík. Zde voda tekla po celé šířce silnice přímo na hotel. Za pomocí plovoucího čerpadla jsme čerpali vodu ze sklepních prostor hotelu a za pomocí strojů PS 12 a PS 16 jsme se snažily čerpat vodu  před hotelem. Otevřeli jsme  všechny víka od kanálů, aby voda rychleji odtékala, ale bohužel to bylo málo, tak jsme si povolali na pomoc jednotku z Plesné. Po dojezdu jednotky z Plesné postupně přestávalo  pršet a  nám se podařilo odčerpat vodu ze sklepů. Zpět na základnu jsme se vrátili kolem půl čtvrté.

Dne 12.4. 2008 nám byl ve 10 hodin 53 minut vyhlášen operačním střediskem v Karlových Varech  poplach. Jednalo se o čerpání vody ze zatopeného sklepa v obci Žírovice u Františkových Lázní. Jednotka vyjela v počtu 1+5 a na místo jsme dorazili asi za 13 minut. Po příjezdu na místo zásahu jsme zjistili, že se ve sklepě nachází zhruba 40 cm vody. Vodu jsme  odčerpali a jeli čerpat vodu do zahrádkářské kolonie ve Františkových Lázních – Slatině, kde měli být zatopené sklepy. Po příjezdu na místo jsme zjistili, že už tam vodu čerpají profesionální hasiči z Chebu, a že už budou mít skoro vše vyčerpané, tak jsme zpět do Skalné, kde bylo zatopené fotbalové hřiště. Po příjezdu na místo jsme  započali ihned s čerpáním vody za pomocí čerpadla, které je ve voze Renault. Vodu jsme čerpali asi 3 hodiny než hladina klesla natolik, že už na hřišti nebylo skoro žádná voda. Po té jsme se vrátili zpět na základnu a dali sušit všechny hadice, které jsme při výjezdu použili a doplnili jsme vozidlo suchýma hadicema. Po těchto 24 hodinách čerpání vody skoro beze spánku byl každý rád, že může jít domů načerpat nové síly. Všem kteří se na čerpání vody podíleli děkuji.