Říjnové výjezdy JSDH Skalná

1. Požár panelového domu v Chebu.

Dne 26.9.2009. v čase 14 10 hodin, byl vyhlášen operačním střediskem Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje poplach jednotce Sboru dobrovolných hasičů ve Skalné. Jednalo se o likvidaci požáru panelového domu v Chebu, ul. Svobody 1312/54. V tomto panelovém domě hořel balkon ve druhém patře. Na ohlášené místo události vyjeli skalenští hasiči během čtyř minut s vozidlem CAS 25 Škoda RTH. Dále k tomuto požáru byly povolány jednotky profesionálních hasičů z Chebu. Mimo těchto jednotek byla na místo povolána také jednotka Sboru dobrovolných hasičů z Libé, Házlova a Kynšperka nad Ohří. Všechny tyto jednotky byly ovšem během jízdy k zásahu odvolány a celou situaci vyřešili chebští profesionálové sami. Naše jednotka byla také ze zásahu odvolána. Příčinou požáru byla nedbalost souseda, který odhodil nedopalek cigarety z balkonu nad zasaženým bytem a ten vlivem větru spadl majiteli na balkon. Škoda na majetku je v řádech několika tisíc korun.

2. Požár bytu ve Františkových Lázních.

Dne 3.10. 2009 v čase 19 38 hodin, byl vyhlášen operačním střediskem Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje poplach jednotce SDH Skalná. Jednalo se o požár bytu ve Fr. Lázních, ul. Boženy Němcové. Na ohlášené místo události vyjíždí během několika minut jednotka SDH Skalná s vozidlem CAS 24 Renault. Po dojezdu na místo zásahu byl proveden ve spolupráci s profesionální jednotkou chebských hasičů průzkum, avšak žádné ohnisko požáru nebylo nalezeno. Po poradě velitelů s operačním střediskem bylo rozhodnuto o návratu jednotek SDH Skalná a HZS Cheb na své základny. Jednalo se o planý poplach.